Uczucie komfortu, ale i należyta ochrona przed zakażeniami. Pielęgnacja okolic intymnych to podstawa, by zapewnić sobie powyższe elementy. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób dbać o okolice intymne. Wbrew pozorom kobiety potrafią przesadzić zarówno w jedną, jak i w drugą stronę.

Oczywiście podmywanie się jest elementem obowiązkowym, nie oznacza to jednak, że powtarzanie tej czynności w nieskończoność przez cały dzień, przyniesie lepsze efekty. Wręcz przeciwnie. Może skutkować zaburzenie mikroflory bakteryjnej narządów rodnych.

www.multi-gyn.com.pl

Podobne efekty uzyskamy, gdy będziemy się kąpać zbyt często. Gorąca woda, a do tego różnego rodzaju kosmetyki, które pięknie pachną i pienią się, niestety powodują wysuszanie śluzówki. Kąpiele nie są wskazane w szczególności podczas menstruacji. Pielęgnacja okolic intymnych to zadane, które nie jest trudne do wykonania dla kobiety, ale trzeba wiedzieć, w jaki sposób pielęgnować, by zapewnić sobie należytą ochronę. Regularne podmywanie się i stosowanie delikatnych kosmetyków do higieny intymnej to dopiero początek pielęgnacji.