Jakiś czas temu pojawił się na rynku całkiem nowy produkt – pożyczka online. Na początku były to jedynie chwilówki, jednak dzisiaj każdy pożyczkodawca umożliwia złożenie wniosku przez Internet i obsługę pożyczki w taki właśnie sposób. Taka pożyczka bez zaświadczenia o dochodach przyznawana jest błyskawicznie. Samo wnioskowanie zajmuje chwilę, a decyzja i środki na rachunku bankowym pojawiają się po kilku minutach. Nie ma konieczności dopełniania żadnych dodatkowych formalności.

Wnioskowanie online o pożyczkę

Aby móc zawnioskować o przyznanie takiej pożyczki, trzeba założyć swój profil na stronie internetowej pożyczkodawcy i wskazać najważniejsze informacje, takie jak imię i nazwisko, nr pesel, adres zamieszkania, dane pracodawcy i wysokość osiąganych dochodów. Takie informacje są dla pożyczkodawcy wystarczające, aby ustalić zdolność kredytową wnioskodawcy i podjąć swoją decyzję. Zwykle pożyczka bez zaświadczenia o dochodach może wynosić maksymalnie do kilkunastu tysięcy złotych. Niekiedy wysokość jest obniżana, z uwagi na inne zobowiązania klienta.

Kto może uzyskać pożyczkę?

Aby móc otrzymać pieniądze, trzeba posiadać polskie obywatelstwo i adres zamieszkania. Poza tym, konieczna jest pełnoletniość i dobry status w BIK. Zwykle firmy wymagają również podania numeru telefonu komórkowego oraz rachunku bankowego. W przypadku niewielkich kwot, zdolność kredytowa prawie nigdy nie jest weryfikowana i jeżeli klient nie ma negatywnej oceny, środki są przyznawane.