Wraz z pożywieniem nie mamy szans w pełni pokryć zapotrzebowania na poszczególne składniki, w szczególności witaminy. Na rynku mamy jednak do wyboru mnóstwo preparatów, dzięki którym udaje się dostarczyć organizmowi te substancje, jakich jest zbyt mało w pożywieniu.

Nie inaczej jest wybierając witaminy dla kobiet w ciąży. W tym wypadku warto jednak kierować się nie własnymi upodobaniami czy też tym, co nam się wydaje, że jest niezbędne, a fachową wiedzą lekarza prowadzącego.

                Suplementacja prowadzona na własną rękę może przynieść odwrotne efekty, aniżeli oczekiwane. Przede wszystkim dlatego, że witaminy dla kobiet w ciąży, w różnych dawkach dostępne są w rozmaitych preparatach, przykładem jest www.mumomega.pl.

Przyszłe mamy boją się, że czegoś będzie w ich organizmie za mało i potrafią stosować zbyt dużą liczbę suplementów, przekraczając zalecane dawki do spożycia. Konsultacja w tym zakresie jest zatem koniecznością. Tym bardziej, że przyszłe mamy potrzebują zupełnie innego zestawi witamin, w innej ilości, aniżeli pozostali.