Jąkanie się wbrew pozorom jest problemem, który dotyka sporo osób. Nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W takim wypadku nieocenioną staje się pomoc logopedy. Specjalisty, który poprzez naukę wykonywania odpowiednich ćwiczeń jest w stanie ograniczyć nasz problem z jąkaniem się. Po pomoc warto udać się możliwie wcześnie. Tym bardziej, gdy w grę wchodzi jąkanie się u najmłodszych. Im wcześniej rozpoczęta terapia tym lepsze efekty, i co ważne, przychodzące znacznie szybciej.

                Ćwiczenia wykonywane są podczas zajęć ze specjalistą, a następnie wymagając kontynuacji w domu. Pomoc logopedy to podstawa, ale w dużej mierze to rodzice muszą pracować ze swoimi pociechami, by pomóc im uporać się z tak złożonym problemem. Z jednej strony wykonywane zadania mają zredukować efekt jąkania się, z drugiej zaś obejmują naukę radzenia sobie w społeczeństwie. Poradź się na www.terapiaimpuls.pl.

 

Wiele osób ma problem z zaakceptowaniem tych, którzy jąkają się, co rodzi szereg problemów. Głównie w zakresie komunikacji i umiejętności radzenia sobie w życiu codziennym.