Szeroki zakres możliwości oraz korzyści wynikających z zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zawdzięczają one między innymi temu, że jest to substancja w pełni naturalna i do tego uzyska z krwi pacjenta, co niweluje wystąpienie alergii czy też niekorzystnych reakcji układu immunologicznego. Dzięki temu osocze bogatopłytkowe jest tak chętnie wykorzystywane nie tylko w medycynie estetycznej, ale również i ortopedii czy w stomatologii. Dużym atutem jest to, że efekty danego zabiegu utrzymują się przez bardzo długi okres czasu.

Odmłódź skórę!

Zabieg ten jest wykorzystywany głównie w celu odmłodzenia i odżywienia zniszczonej i zmęczonej skóry. W zdecydowany sposób zniweluje zmarszczki jak również wszelkie przebarwienia skórne. Ponadto osocze bogatopłytkowe zwiększa elastyczność skóry jak również zapewnia jej odpowiednie napięcie. To dobre rozwiązanie również dla osób, które chciałyby wypełnić blizny bądź zlikwidować głębokie bruzdy. Zabieg ten jest praktyczny również ze względu na jakość oraz długość utrzymywania się pożądanych efektów.

Bez większych problemów

Sam zabieg również nie stanowi większych trudności czy problemów. Czas jego trwania jest krótki natomiast efekty niesamowite i bardzo pożądane. Bardzo ważne jest aby wykonywać go w specjalistycznych gabinetach ze względu na wymaganą sterylność oraz dokładność pracy. Wprowadzanie osocza do skóry odbywa się zazwyczaj poprzez mezoterapię, czyli delikatne nakłucia. Dla uzyskania znacznych, pożądanych zmian warto jest wykonać dany zabieg nawet kilkakrotnie.