Wielu producentów oferuje wkładki do butów narciarskich dopasowane do kształtu stopy z pianką wrażliwą na ciepło, które podczas użytkowania dopasowują się do Twoich stóp, tworząc dopasowanie na wpół niestandardowe. Jeśli kształt wkładki jest dość zbliżony do kształtu stopy – może to być dobry wybór i są tylko nieco droższe niż podstawowe modele.

Niestandardowe wkładki do butów narciarskich

Osoby o bardzo wysokim lub bardzo niskim łuku, lub takie, które mają stopy bardzo duże lub małe, a także osoby z problemami z pronacją – mogą uzyskać lepsze wyniki z niestandardową wkładką. Ważne jest to, że takie wkładki do butów narciarskich muszą być wytwarzane przez sklep z odpowiednim wyposażeniem, aby mieć pewność iż jest to inwestycja warta zachodu. Szczegółowe informacje na https://www.skifanatic.pl/wkladki-do-butow-narciarskich-sidas/. Zaletą niestandardowej wkładki jest to, że dokładnie dopasowuje się do kształtu stopy i zapewnia najwyższą kontrolę.

Dlaczego lepsza od standardowej?

Większość producentów wkładek oferuje podstawowy model, zwykle z formowalnymi termicznie warstwami podtrzymującymi pięty i łuki. Te wkładki są ogrzewane, dobre. Ale jeśli naprawdę chcesz ukształtować wkładki, tak aby idealnie pasowały do Twoich stóp – niestandardowe są rozwiązaniem znacznie lepszym. W pełni niestandardowe wkładki obejmują niestandardową formowalną podstawę, która jest najpierw formowana do stopy użytkownika, a następnie wspierana przez dodawanie pod nią warstw pianki lub korka, a następnie tak obrabiana, aby maksymalnie dopasować się do konturów stopy i butów. Choć nie jest to tanie, jest to często najlepsze rozwiązanie dla osób o bardzo wysokich łukach lub poważnych problemach ze stabilnością.