Wino jest trunkiem, który jest produkowany na całym świcie. Jego popularność wzięła się zapewne z tego, że jest ono dość łatwe w produkcji. Na przestrzeni lat wyewoluowało ono i powstały różne wersje, takie jak na przykład prosecco wino musujące, pochodzące z Włoch. Jest one produkowane w Europie, ale popularnością cieszy się na całym świecie, poczynając od Azji, przez Europę, aż po Amerykę.

Pochodzenie prosecco

Wino musujące prosseco pochodzi z Włoch, a większość winiarni, które zajmują się produkcją prosecco, znajduje się w okolicach Wenecji. Sama produkcja jest obłożona licznymi restrykcjami. Aby wino mogło mieć nazwę handlową prosecco, musi spełniać wiele, licznych kryteriów, w tym na przykład to, z jakich owoców powstanie trunek, jaka będzie jakość surowców oraz to, jak będzie przebiegał proces produkcji. Większość owoców, których używa się do produkcji prosecco, pochodzi z lokalnych upraw, co sprawia, że są to produkty regionalne. Stąd bierze się część popularności tego trunku, gdyż Włosi uważają je za swój produkt narodowy, z którego są dumni, oraz chętnie go konsumują.

Jak powstaje oryginalne prosecco wino musujące

Powstawanie prosecco, jest procesem odbiegającym od tego, który wykorzystuje się do produkcji najbardziej popularnych win musujących, jakimi są klasyczne szampany. Metoda szampańska jest nieco inna, co wpływa zdecydowanie na finalny smak produktu. Prosecco wino musujące zawdzięcza swój oryginalny smak między innymi specyficznemu procesowi produkcji i trzeba pamiętać, aby nie mylić tych dwóch rodzajów wina. Nie każde wino musujące powstaje w ten sam sposób, a trzeba również zaznaczyć, że jest to kluczowe aspekt w kontekście określania nazewnictwa trunku.