Praktyczne zastosowania druku 3D w medycynie

Co raz szersze spektrum zastosowań ma tworzenie modeli trójwymiarowych za pomocą modeli komputerowych oraz drukarek 3D. Można je wykorzystać nie tylko na dużych halach produkcyjnych, ale również i na użytek domowy. Druk 3D stosuje się do tworzenia takich rzeczy jak zabawki, czekoladki czy też elementy do poszczególnych urządzeń. Wybór drukarki uzależniony od tego, z jakiego rodzaju surowca będziemy korzystać, jakiej precyzji wymaga dany projekt jak również oczekiwanych właściwości.

Rodzaj surowca

W zależności od tego, z jakiego rodzaju surowca będziemy korzystać wpłynie to zarówno na stopień złożoności wyrobu jak i czas jego trwania. Dostępne są materiały, które wykazują odporność na warunki atmosferyczne jak również na udarność. Dzięki drukarkom 3D od Cubicinch bez przeszkód można wykorzystać do tworzenia elementów do urządzeń budowlanych czy też części przetrzymywanych na zewnątrz bądź w trudnych warunkach. Bardzo ważne jest aby ustalić oczekiwania jakie mamy względem danego wyrobu.

Medyczne drukarki 3D

Drukarki 3D to również bardzo dobra okazja do tego aby stworzyć prototyp danego elementu czy też urządzenia. Dzięki temu w prosty sposób można sprawdzić jego poprawność, jakość jak i stopień, w jakim spełniają nasze oczekiwania. To dobre rozwiązanie ze względu na to, że pozwala dużo zaoszczędzić. Urządzenia te wykorzystują tylko tyle surowca ile jest niezbędne do stworzenia danego elementu. W zdecydowany sposób pozwala to zmniejszyć ilość odpadów. Ponadto można wprowadzić potencjalne poprawki przed wykonanie większej ilości sztuk.