Złamanie jest najczęstszą przyczyną, przez którą pojawiają się bóle kostne. Jeśli nie kojarzy się okoliczności, w których mogło do nich dojść, przyczyny mogą być jednak zupełnie inne. W przypadku bólu pojawiającego się w obrębie kości udowej i piszczelowej można podejrzewać, że ma się tutaj do czynienia z zapaleniem kości. Jakąkolwiek diagnozę się podejrzewa, nie należy lekceważyć tego bólu, ponieważ w najgorszym wypadku może on oznaczać chorobę nowotworową. W takim wypadku jest on obecny i odczuwalny także w nocy, a oprócz niego pojawia się często także obrzęk.

Informacje o bólu w internecie

Przeglądając różne artykuły można zauważyć, że przyczyn bólu może być wiele. Może to też być martwica czy białaczka. Teorie są naprawdę liczne, i na każdy temat jest wiele informacji dostępnych na wyciągnięcie ręki, bo w Internecie. Samodzielnie diagnozowanie swoich dolegliwości nie jest jednak najlepszym pomysłem. Same bóle kostne to za mało, żeby coś na pewno stwierdzić. Potrzebne są jeszcze inne badania i dane, które jest w stanie zebrać lekarz, nie doktor Google.

Samodzielne diagnozowanie przypadłości

Samodzielne poszukiwanie informacji, mających dać lepszy ogląd co do naszego stanu zdrowia, może wprawić w zasmucenie. Istnieje taka reguła, że najczęściej samemu diagnozuje się najgorsze możliwości, gdyż takimi tropami często prowadzą internetowe wpisy. Wtedy nawet z najbardziej banalnej dolegliwości przechodzi się do tragicznych kierunków. Lepiej więc skorzystać z bardziej wiarygodnego źródła.