Niewiele osób może pochwalić się sokolim wzrokiem, a w szczególności dotyczy to osób w starszym wieku. Przyczyną tego stanu rzeczy jest prezbiopia, czyli wada wzroku, która pojawia się powszechnie w okolicy czterdziestego roku życia. Cierpi na nią duża część społeczeństwa. Wada ta objawia się zamazanym widzeniem rzeczy, które znajdują się w bliskiej odległości od oczu. Najczęściej pacjenci pojawiają się u okulistów, ponieważ mają problemy z czytaniem.

Okulary do czytania

Najprostszym sposobem walki ze starczowzrocznością są oczywiście okulary korekcyjne. Prezbiopia nie jest w ogóle uciążliwa, jeżeli pacjent ma takie okulary zawsze przy sobie. Przydają się bowiem w sklepie, podczas czytania, a niekiedy również w czasie rozmowy. Na rynku dostępne są również soczewki kontaktowe, które eliminują tę wadę. Takie soczewki można nosić przez cały dzień.

Wada, która pojawia się u większości osób

Prawdą jest, że prezbiopia to wada wzroku, która dotyka dużą część naszego społeczeństwa. Nie trzeba się jej wstydzić, ponieważ każdego dnia lekarze stwierdzają ten problem u wielu swoich pacjentów. Im szybciej zwrócimy się po pomoc do specjalisty, tym szybciej zaczniemy żyć komfortowo i wygodnie. Wada ta bywa bowiem niezwykle uciążliwa. Z czasem pacjenci przyzwyczajają się do stosowania okularów korekcyjnych.