Problemy z alkoholem są w naszym kraju powszechne i często bywają bagatelizowane. Co ciekawe ukryć problem z alkoholem znacznie łatwiej kobietom niż mężczyznom. Robią to subtelniej, a kiedy już wpadają w nałóg bardzo głęboko, potrafią bardzo długo nikomu nic nie pokazywać. Jak rozpoznać, że ma się problem z alkoholem?

Kiedy masz problem z alkoholem?

Alkohol wieczorem, alkohol na imprezie, z okazji i bez okazji. Dla świętowania i na wszystkie smutki, nagle okazało się, że nie musisz mieć powodu, a i tak sięgasz po alkohol. Coraz częściej podejmujesz zupełnie idiotyczne decyzje dotyczące alkoholu. W ciągu dnia pijesz z koleżanką w mieście i przez to musisz zostawić samochód w centrum. Na zakupach zawsze masz w koszyku whisky, ale potrafisz zapomnieć o marchewce czy bulionie.

Pomoże Ci twojpsychologursynow.pl/psycholog/.

Jak się przyznać do problemu z alkoholem?

To nie twój mąż czy przyjaciółka w pierwszej kolejności odkryją, że masz problem. Wszystko dlatego, że ich potrafisz już oszukać i wiesz jak zagrać, by ci uwierzyli. Zupełnie inaczej sytuacja ma się wobec osób obcych, których jednak niewiele ma okazje porównać twoje zachowanie z okresu trzeźwości, z tym po pijaku. Ale psycholog będzie potrafił to wyczuć, bez znajomości tobą wcześniej. Po rozmowie, po sposobie zachowania, po mówieniu o alkoholu. Kiedy do psychologa? Jeśli bez alkoholu czujesz się rozbita, nie potrafisz zasnąć, jesteś zła – znaczy, że najwyższy czas podzielić z psycholog informacjami dotyczącymi twojego życia. Psycholog będzie potrafił zapytać cię tak o problem, że nie będziesz sobie zdawać sprawy z zagrożenia, więc jednocześnie nie poczujesz presji, że musisz kłamać i powiesz prawdę. A to już dużo.