Dzieci, które szybko zaczynają chodzić, często miewają problemy z wadami stóp. Często ich ciała nie są jeszcze gotowe do takiego wysiłku, ale chęci są zbyt wielkie i mogą pojawiać się problemy takie, jak koślawienie stópek lub płaskostopie poprzeczne. Rola rodzica jest zauważenie takiego problemu jak najszybciej i pomoc. Najlepiej udać się z dzieckiem na wizytę do ortopedy, który dokładnie zbada stopy i zaleci ewentualnie wkładki ortopedyczne dla dzieci. Takie wkładki wykonuje się na zamówienie, ręcznie, dzięki czemu idealnie dopasowują się do stopy.

Gdzie kupić najlepsze wkładki ortopedyczne dla dzieci?

Najlepiej zapytać o to lekarza specjalistę, ponieważ w każdym mieście działa przynajmniej kilka miejsc, w których można wykonać takie wkładki na zamówienie. Ważne jest, aby ktoś w fachowy sposób dokonał pomiarów stóp i przygotował wkładki, które będą idealnie dopasowane. Zazwyczaj na taki wyrób czeka się kilka dni, jednak warto zdecydować się na najbardziej polecane miejsce, ponieważ można mieć pewność wysokiej jakości wyrobów.

Co poza wkładkami ortopedycznymi?

Same wkładki ortopedyczne dla dzieci nie są rozwiązaniem. Bardzo ważne są również ćwiczenia i rehabilitacja. Najlepiej zapoznać się z nimi w gabinecie fizjoterapeuty, a następnie wykonywać samodzielnie w domu. Takie ćwiczenia robi się na podłodze, bez obuwia i można je potraktować jako doskonałą zabawę. Ważne jest, aby ćwiczyć systematycznie i regularnie. Wówczas dość szybko można spodziewać się pierwszych efektów.