Poruszanie się samochodem wymaga przemyślanego ob. Serwowania całego otoczenia. Co chwile nasz wzrok przeskakuje z deski rozdzielczej na obiekty dalej oddalone, aby po krótkiej chwili spojrzeć na lusterko główne lub któreś z lusterek bocznych. Za każdym tym przeniesieniem naszego wzroku nasze oczy musza wykonać wysiłek związany z akomodacją, która u starszych osób może ulegać stopniowemu pogorszeniu, a oczy doskonale znanemu „plusowaniu”. Warto rozważyć dla siebie specjalne okulary do jazdy samochodem, które uczynią poruszanie się autem bardziej komfortowym i bezpiecznym.

Jaka jest zasada działania tych okularów?

Celowe jest przede wszystkim zniwelowanie wad refrakcji, które pojawiają się w pewnym wieku. U niektórych osób pierwotne niedoskonałości refrakcyjne mogą być skutecznie korygowane przez aparat akomodacji, który z czasem ulega jednak osłabieniu. Za dobre widzenie odpowiada soczewka, oraz poruszające nią i zmieniające jej kształt mięsnie rzęskowe. Są one wyjątkowo wrażliwe na upływ czasu, dlatego też warto wspomóc swoje widzenie za pomocą specjalnych okularów – na rynku dostępna e są już specjalne okulary do jazdy samochodem.

Okulary tego rodzaju wykorzystują wile przydatnych technologii, między innymi takie jak np. IdFree lub ClearVision. Połączenie klasycznych okularów korekcyjnych/progresywnych z filtrami przeciw polaryzacyjnymi oraz filtrem usuwającym refleksy świetlne jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Gdzie kupić takie okulary?

Specjalne okulary do jazdy samochodem można bez trudu nabyć w każdym salonie optycznym. Nie musimy odwiedzać okulistów, bowiem wiele sieci oferuje pomoc w dobraniu okularów, która jest realizowana przez optometrystów.