Zagęszczarki wszelkiego typu to bardzo popularny sprzęt budowlany, znajdujący swoje zastosowanie zarówno na małych, jak i tych nieco większych placach budowy.

Do czego służą zagęszczarki?

Zgodnie ze swoją nazwą, urządzenia takie jak zagęszczarki stosowane są do celów związanych z zagęszczaniem podłoża, które odbywa się z wykorzystaniem procesów wibrowania. Tego typu urządzenia dzięki swojej specyficznej, choć bardzo prostej konstrukcji są w stanie w miarę szybko i skutecznie ubić każdy rodzaj gruntu, czego efektem jest idealnie równa powierzchnia. Zagęszczarki nawrotne jak i wszystkie inne są w stanie zagęścić zarówno żwir i piasek, jak i beton czy asfalt.

Co więcej?

Jeśli chodzi o zagęszczarki nawrotne to więcej informacji znajdziecie w Google. Te idealnie sprawdzą się w szczególności przy pracach takich jak:
-zagęszczanie podsypki pod parkingi,
-tworzenie podjazdów,
-zasypywanie wykopów.
Takie urządzenia mogą być wykorzystywane również do wyrównywania kostki brukowej, jednak w tym przypadku niezbędne będzie zastosowanie dodatkowego sprzętu (czyli specjalnej płyty doczepianej do zagęszczarki, przeznaczonej do stosowania wyłącznie z kostką brukową). Zagęszczarki nawrotne do urządzenia, które idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność stworzenie idealnie równego i gładkiego podłoża, charakteryzującego się wysokim wskaźnikiem zagęszczenia.